I miejsce w kategorii Szata graficzna
Małgorzata Kosicka
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Projekt opakowania oraz etykiet piw rzemieślniczych/ Bydgoski Zakład Piwa Architektonicznego
I miejsce w kategorii Funkcjonalność i forma
Milena Bruska
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Projekt opakowania na zabawkę edukacyjną
I miejsce w kategorii Wrażenie
Wojciech Zabel
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Case Island/opakowanie na zestaw szkolny dla dzieci
Wyróżnienie:
Natalia Stanisławska,
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Folia skrobiowo-chitozanowa z kurkuminą/ biodegradowalne opakowania inteligentne
Finaliści Konkursu 11. Strefa Studenta!
FUNKCJONALNOŚĆ I FORMA
Projekt opakowania na zabawkę edukacyjną - I MIEJSCE
Projekt opakowania na zabawkę edukacyjną rozwijającą wyobraźnię i zdolności rysunkowe dzieci to heksagonalna forma z tektury falistej, na którą naklejony został wysokiej jakości wydruk z połyskiem, dodatkowo usztywniając pudełko i zabezpieczając je przed pękaniem. Opakowanie dostosowano do kształtu produktu. Na co drugiej ściance wieka zamieszczono uchwyty na markery, będące narzędziem do zabawy. Za ich pomocą można rysować po opakowaniu, a zmazywać dzięki ściereczce wewnątrz. |
Milena Bruska
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Folia skrobiowo-chitozanowa z kurkuminą/ biodegradowalne opakowania inteligentne - WYRÓŻNIENIE
W trosce o środowisko istnieje potrzeba zastąpienia wszechobecnego plastiku mniej szkodliwymi materiałami. Najczęściej pakowanym w tworzywa sztuczne produktem jest żywność. Nowe opakowania wykonane z biodegradowalnej folii skrobiowo-chitozanowej z dodatkiem składnika bioaktywnego (kurkuminy) nie tylko pomogą ograniczyć produkcję śmieci, ale także zapobiegną marnowaniu żywności – ich kolor w świetle widzialnym oraz zmiana świecenia w ultrafiolecie wskażą aktualny stopień świeżości produktu.
Natalia Stanisławska,
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
.
HEXA/Jak
Projekt opakowania o przeznaczeniu jubilerskim. Kształt i kolorystyka pudełka nawiązuje do projektu pierścionków w kształcie sześciokątnym. Prosta i funkcjonalna forma zabezpiecza biżuterię w transporcie oraz daje użytkownikowi możliwość przechowywania produktu. Biorąc pod uwagę ekologię i cykl życia produktu, pudełko wykonane jest z papieru bez klejenia. Wewnątrz umieszczone są filcowe wkładki zabezpieczające produkt przed zarysowaniami.
Joanna Jakubiec
Politechnika Śląska
KILL BÓL/ opakowanie na leki przeciwbólowe
Innowacyjny projekt blistra w formie składanej harmonijki z pojedynczymi tabletkami. Poręczna i niewielka forma opakowania zapewnia funkcjonalność i łatwość użytkowania. Po złożeniu blistra tabletki znajdują się w jednej linii, maksymalizując wykorzystanie przestrzeni, co pozwala na tańszy proces produkcji, ułatwienie magazynowania i transportu. Blister wykonany z tworzywa sztucznego z odpowiednimi perforacjami umożliwiającymi składanie.
Inez Hinczewska
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Tenser/seria opakowań na leki obniżające ciśnienie
Seria opakowań na leki obniżające ciśnienie z funkcją intuicyjnego otwierania i łatwego wyciągania ulotki. Plomby zabezpieczające są naklejone po bokach opakowania, przez co osoba otwierająca pudełko jest w stanie z łatwością podważyć kciukiem przednie wieczko i rozedrzeć zabezpieczenia. Wizualna strona projektu jest przystosowana specjalnie dla wyższej czytelności i prostoty odbioru przez starsze osoby. Kod QR na górze opakowania przenosi do podglądu aplikacji pomagającej dawkować lek.
Wojciech Zabel
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
SZATA GRAFICZNA
Projekt opakowania oraz etykiet piw rzemieślniczych/ Bydgoski Zakład Piwa Architektonicznego - I MIEJSCE
Piwna podróż po bydgoskiej architekturze powojennego modernizmu! Projekt funkcjonalnego i spójnego graficznie opakowania oraz serii etykiet piw rzemieślniczych, nadające nowe spojrzenie na bydgoską architekturę powojennego modernizmu. Opakowanie zawiera 4 butelki, szkło degustacyjne oraz 4 podkładki. Motywem przewodnim jest architektura powojennego modernizmu oraz elementy z nią związane, stylistyka nawiązująca do czasów PRL, symbolika nawiązująca do Bydgoszczy oraz piwa/browarnictwa.
Małgorzata Kosicka
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Sparkly Rose
Głównym założeniem projektu było stworzenie serii trzech, spójnych z sobą, autorskich opakowań na słodycze czy też przekąski. Mój wybór padł na gorzką czekoladę. Opracowałem propozycje trzech różnych opcji smakowych: gorzką czekoladę z dodatkiem skórki cytryny, z dodatkiem papryczki piri - piri oraz z dodatkiem płatków róż która to miała stanowić flagową propozycje firmy.
Emil Paszko
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk
Wrinkled Snacks
Opakowania są w mocnych, ciągnącyh oko barwach, prezentujące zawierany produkt w nietypowy i nowatorski sposób. Każde z nich posiada spersonalizowaną, stylizowaną i wkomponowaną w kształt opakowania ilustrację literniczą. Poza charakterystycznymi nieregularnymi literami, elementami charakterystycznymi dla serii są niebieski kolor tła oraz znajdujący się z tyłu pattern, nawiązujący wyglądem do logotypu.
Eryka Rakoczy
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk
Projekt linii etykiet na piwo
Główną częścią projektu są ilustracje, przedstawiające demony z wierzeń słowiańskich. Zależało mi na stworzeniu ciekawej szaty graficznej, która przyciągnęłaby uwagę odbiorcy, interesującego się mitologią słowiańską. Monochromatyczna kolorystyka pomogłaby produktowi wyróżnić się na rynku piw kraftowych, zdominowanym przez kolorowe opakowania. W projekcie zostało użyte logo browaru Perun w ramach cytatu. Jest to niekomercyjny projekt studencki. |
Karina Dziamidzik
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Sztrynfy/seria opakowań na skarpetki promocyjne dla Bydgoszczy
Sztrynfy – seria, w której każda grafika nawiązuje do poszczególnej symboliki danego osiedla w Bydgoszczy. Budowa opakowań pozwala na łatwe wyjęcie produktu za pomocą przerwanej perforacji. Ponadto po otworzeniu części „do wydarcia” staje się ona retro-pocztówką, którą możemy wysłać lub powiesić na lodówce. Ukazanie miejsc i motywów charakterystycznych dla Bydgoszczy w ilustracyjnym stylu graficznym jest wyjątkowym i zwracającym uwagę czynnikiem ważnym zarówno dla turystów jak i lokalsów.
Wojciech Zabel
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
WRAŻENIE
Case Island/opakowanie na zestaw szkolny dla dzieci - I MIEJSCE
Ciekawa przygoda, tajemnicza wyspa i ukryty skarb. Projekt opakowania pobudzający wyobraźnię najmłodszych jest on przeznaczony dla dzieci 6+ lat. Forma opakowania i jego grafika razem tworzą wyjątkowe połączenie owocujące wciągającym open experience. Dziecko jest w stanie doświadczyć przygody podążając za śladami głównego bohatera i wykonując zadania, które prowadzą do ukrytego skarbu (technologia AR). Opakowanie zaprojektowane z myślą o upcyclingu – przedłużenie żywotności (kartonowy piórnik).
Wojciech Zabel
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Bee kiss/seria opakowań win miodowych
Bee kiss jest serią opakowań win zaprojektowanych z myślą o lekkości smaku produktu. Delikatna kolorystyka komponująca się z minimalistycznym heksagonalnym ornamentem nadaje świeżości oraz nowoczesności całej serii. Wina obejmują trzy smaki: truskawkę, borówkę oraz gruszkę.
Jakub Markowski
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej
Akademii Nauk
Smoothies
Projekt etykiet do smoothies/soków inspirowany składem i substancją produktu.
Gabriela Kalisty
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
Hermosa/zestaw opakowań na maseczki w płachcie
Hermosa to piękna kobieta, której skóra jest zadbana i promienna każdego dnia. Inspiracją do powstania zestawu opakowań były maski oraz makijaże kojarzone z meksykańskim świętem zmarłych Dia de los Muertos. Każda z 4 maseczek ma swój indywidualny wzór i zastosowanie, a kobiece akcenty oraz pastelowa paleta barw mają zwrócić uwagę odbiorcy.
Julia Buczkowska,
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Fruit Deco/suszone owoce
Seria trzech opakowań z suszonymi owocami. Szata graficzna stworzona, jak sama nazwa wskazuje, na wzór stylu Art Deco posługująca się prostymi formami i kolorami. Łączy ona w sobie elementy geometryczne często nawiązujące do samego owocu z organicznymi ilustracjami.
Weronika Czerny
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk
Kategorie konkursowe
Wrażenie
Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.
Szata graficzna
Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Barbara Płuciennik, Project Manager, tel.: +48 506 038 382,
e-mail: strefastudenta@targi.krakow.pl
Srebrny Sponsor Konkursu Strefa Studenta
Firma FANO specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości etykiet samoprzylepnych, laminatów saszetkowych, shrink sleeve-ów oraz folii BOPP
w technologii HD FLEXO. Oferta skierowana jest głównie do wymagających klientów z branży kosmetycznej i spożywczej oraz producentów chemii gospodarczej, którzy oczekują bardzo wysokiej jakości druku jak również wszelkiego rodzaju uszlachetnień jak złocenie, tłoczenie, efekty metaliczne, holograficzne, lakiery Soft Touch czy sitodruk rotacyjny a to wszystko połączone w jednym produkcie. W ofercie dostępne są różne materiały ECO pochodzące z recyklingu lub wyprodukowane na bazie naturalnych surowców i certyfikatem FSC. Najwyższa jakość HD FLEXO
w połączeniu ze 100 % inspekcją druku gwarantują produkt najwyższej jakości.
Zapraszamy na stoisko C13!