Strefa Studenta

Wyniki edycji 2018

Głosem Jury w składzie:


Edyta Macioszek – Redaktor Naczelna magazynu Packaging Polska
Beata Barańska-Czyżkowska – Design & Packaging Manager w firmie Orcla Care
Wacław Wasiak – Dyrektor Polskiej Izby Opakowań
Marcin Łaba – Dyrektor Techniczny firm Metsa Board Polska
Ewa Woch – Wiceprezes firmy Targi w Krakowie, organizatora Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations
 

I miejsce zajęła Anna Gwardyś-Skuza z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za pracę pt. „Z’wieszak”.
II miejsce zajęła Dorota Chwedoruk z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za pracę „Pinkki-opakowanie na tampony”.
III miejsce zajęły Monika Jokiel i Karolina Bazan z Politechniki Wrocławskiej za pracę „POPcornBOX” oraz Iwona Skrzeczkowska z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie za pracę „Fifty fifty”.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów oraz warsztatu. Dziękujemy za udział.

Uczestnicy konkursu Strefa Studenta 2018

 

Sprawdź >>

 

 

                                         

Czym jest Strefa Studenta?


Strefa Studenta to konkurs kierowany przede wszystkim do młodych ludzi z pasją tworzenia, chcących już podczas okresu swojej edukacji postawić pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Jest to szansa na poznanie branży opakowań i nawiązania kontaktów, które nierzadko owocują nawiązaniem współpracy biznesowej.


Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu prototypu opakowania. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może nawet zostać wprowadzony do produkcji.Co daje udział w Konkursie?


Strefa Studenta to doskonała okazja do poznania pracy projektanta w praktyce. Uczestnicy mają możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami wielu firm, zarówno produkujących opakowania, jak i poszukujących opakowań na rynku.Udział w konkursie to nie tylko szansa na nawiązanie cennych kontaktów, ale także szansa na zagraniczną karierę. Aż 8 Finalistek Strefy Studenta wzięło udział w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016.

Organizator konkursu:

www.targi.krakow.pl 
Zdrowie to Pestka

Magdalena Witkowicz, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi | Laureatka 3. i 4. edycji Strefy Studenta i Finalistka Pro Carton Young Designers Award:


Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców - osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację - otrzymanie wskazówek, a także sprawdzenie jak inni na niego reagują.

Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. Zdecydowanie polecam wszystkim studentom.


​Prace wybranych laureatów poprzednich edycji:


Bakalia – Upominkowe opakowanie na bakalie z podziałem na cztery rodzaje bakalii

Agnieszka Pluszczewicz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, zwyciężczyni 6. edycji Strefy Studenta:


Jestem w bardzo dużym szoku i ogromnie się cieszę. Tym bardziej, że swoją przygodę z branżą opakowań dopiero zaczynam. Do tej pory przez kilka lat zajmowałam się architekturą wnętrz i we wzornictwie opakowań stawiam pierwsze kroki. Uważam, że zwycięstwo w tym konkursie to mnie duża szansa. Ale nie tylko dla mnie – dla wszystkich, którzy brali w nim udział.


Wiele jest firm poszukujących ciekawych rozwiązań i nietuzinkowych pomysłów, a tutaj możemy zostać zauważeni, a nasze portfolio docenione. Chciałam spróbować swoich sił i udało się! Kto, wie może będę się w tym kierunku rozwijać.


Opakowanie na jajka z modyfikowaną wielkością wytłoczek na jajka duże i małe

Eliza Sikorra, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Finalistka 6. edycji Strefy Studenta:


Przyjechałam tutaj głownie z zamiarem pokazania się. Chciałam sprawdzić jakie będzie zainteresowanie moimi pomysłami i projektami. Rywalizacja w konkursie na najlepsze opakowanie nie miała aż tak dużego znaczenia.


Odzew na moje projekty jest spory, nie tylko na to co tutaj pokazuję ale także na całe moje portfolio – jestem tym mile zaskoczona. Udział w Strefie Studenta to szansa na pokazanie się, przebicie z nowymi świeżymi pomysłami. Z kolei dla firm zainteresowanych innowacyjnymi projektami to szansa na poznanie projektanta i bezpośrednie spotkanie. Odbyłam już wstępne rozmowy, związane z ewentualnym wdrożeniem moich pomysłów do produkcji.