8 edycja Strefy Studenta - baner

Strona główna - Strefa Studenta

DS Smith

Diamentowy Sponsor Strefy Studenta


„Strefa Studenta” to konkurs kierowany do młodych projektantów z pasją tworzenia. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy mają szansę rozpocząć swoją karierę w samym sercu branży opakowań, czyli na Targach Packaging Innovations. To niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskaniu poważnych zawodowych zleceń.

Nowa formuła

Każde opakowanie jest projektowane przez specjalistów z zakresu kilku dziedzin, odpowiadając na potrzeby zarówno wizualne, jak i użytkowe. Dlatego 8. edycja konkursu po raz pierwszy zostanie rozstrzygnięta w 3 kategoriach konkursowych:

kategoria wrazenie

Kategoria Wrażenie

Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

Kategoria Funkcjonalność i Forma

Kategoria Funkcjonalność i Forma

Nie tylko wygląd ma znaczenie! W tej kategorii oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w Kategorii Funkcjonalność i Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Kategoria Szata Graficzna


Kategoria Szata Graficzna

Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Dzięki nowej formule, udział w konkursie to szansa na zwycięstwo zarówno dla designerów, projektantów, technologów oraz grafików. Uczestnicy konkursu mogą zatem zgłaszać swoje projekty skoncentrowane na konkretnych walorach projektu.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu prototypu opakowania, etykiety bądź spójnej koncepcji graficznej opakowania dla linii produktowej. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji.


Konkurs podzielony zostanie na 2 etapy:


I etap


Stwórz projekt, wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij go na adres strefastudenta@targi.krakow.pl*. Prace konkursowe można zgłaszać do 25 lutego 2019 r. do godziny 12:00.

Zgłoszone prace zostaną ocenione przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą autorytety środowiska oraz praktycy i eksperci branży opakowaniowej oraz graficznej. 


Z każdej kategorii zostanie wyłonionych 5 prac do finałowego etapu konkursu. Lista nominowanych prac zostanie podana na naszej stronie internetowej www.packaginginnovations.pl w zakładce „Strefa Studenta” już 8 marca 2019 r.


* W Konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie do 30 roku życia, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz niezwiązane zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań lub też z produkcją opakowań. Uczestnicy konkursu muszą posiadać status studenta.


II etap


Autorzy nominowanych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu, który odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w specjalnie stworzonej strefie wystawienniczej.


Uczestnicy konkursu podczas 2-minutowych prezentacji będą mieli szanse zaprezentować prototypy swoich prac, opowiedzieć o nich Jury i odpowiedzieć na pytania ekspertów. Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji uczestników wyłonią zwycięskie prace w każdej z 3 kategorii.

Wszyscy autorzy projektów nominowanych do II etapu, przez 2 dni trwania targów będą mogli prezentować swoje prace ponad 5 tysiącom branżowych zwiedzających w specjalnie przygotowanej strefie. To niezastąpiona okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i pozyskaniu pierwszych zawodowych zleceń.

Nagrody


  • Aż 15 wyróżnionych twórców zostanie zaproszonych na Targi Packaging Information 2019 i otrzyma możliwość darmowego zaprezentowania swojej pracy w ramach konkursowego stoiska Strefy Studenta.

  • Każdy z Laureatów 3 kategorii konkursowych zdobędzie nagrodę pieniężną w kwocie 1200 zł brutto (pomniejszone o podatek dochodowy).

  • Organizator konkursu zamieści informację o zwycięskich pracach w specjalnie przygotowanym mailingu, który zostanie zaadresowany do bazy kilkunastu tysięcy odbiorców z branży opakowań.

  • Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w drukowanym wydaniu magazynu „Opakowanie” – wiodącym tytule na polskim rynku opakowań.

Sprawdź oferty pracy w DS Smith

DS Smith jest wiodącym w Europie dostawcą opakowań produkowanych zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klienta, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszej myśli projektowej. Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom rynku, oferując szeroką gamę wysokiej jakości opakowań przemysłowo-transportowych, FMCG, display’e i opakowania POS, spersonalizowane opakowania ochronne oraz palety tekturowe.


Na terenie Polski prowadzimy produkcję w fabrykach zlokalizowanych w 4 miastach: Kielce, Oława, Kutno, Kwidzyn. Dysponujemy również 5 centrami usług, zlokalizowanymi w pobliżu zakładów naszych klientów. Misję firmy realizuje ponad 1250 pracowników w Polsce i ponad 28000 na świecie.


Zobacz nasze najnowsze oferty pracy i dowiedz się więcej: www.dssmith.com/kariera 

 

​ Ciekawostki:

- 150 m ma długość tekturnicy – ta maszyna to „serce naszej produkcji”

-  3,5 tony waży jedna bela papieru

- 1000 palet dziennie jest przyjmowanych na 1 magazyn

- wielkość naszej rocznej produkcji tektury wystarczy do pokrycia powierzchni całego Krakowa

- co 10-te opakowanie, które widzisz na półkach sklepowych wyprodukowane jest właśnie przez DS Smith

- co można opakować w tekturę?... wszystko :)


Zobacz jak się u nas pracuje... :)

Kontakt

Mariusz Baczyński


Mariusz Baczyński


+48 507044129

strefastudenta@targi.krakow.pl


Patroni medialni