STREFA WORKSHOPS

Ważnym elementem Targów Packaging Innovations są spotkania ze specjalistami w strefach workShops. Nie inaczej będzie w tym roku. Większość poruszanych tematów dotyczyć będzie ekologii. Swój udział potwierdził m.in. Konrad Nowakowski z Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, który odpowie na pytanie – czy papier jest synonimem ekologicznego opakowania oraz w pigułce przedstawi przepisy prawne UE w tym: nowe regulacje unijne, strategię gospodarki obiegu zamkniętego, strategię na rzecz tworzyw sztucznych, rozszerzoną odpowiedzialność producenta, ekomodulację, PlasticTax. Wśród gości spotkamy Krzysztofa Hornickiego z firmy INTERSEROH Polska Sp. z o.o.. Ekspert omówi „gorący temat” – Ekoprojektowanie opakowań jako praktyczne narzędzie wdrażania ROP w Polsce. Adam Fotek z J.S. Hamilton Sp. z o.o. opowie o wymaganiach zdrowotnych dla opakowań do kontaktu z żywnością w tym opakowań ekologicznych.


Osoby, które poszukują porad dotyczących sprzedaży produktu z pewnością zainteresuje prezentacja wybitnego specjalisty z dziedziny marketingu zakupowego, Roberta Sieńko z firmy 3m Projekt Sp.j. - Mamy już super opakowanie i co dalej? O tym jak pokazywać produkty w punkcie sprzedaży tak aby jak najlepiej wyeksponować ich opakowanie. Best practices w materiałach POS z rynku polskiego i europejskiego. To tylko część z tematów, które prezentowane będą przez dwa dni w strefach workShops.

Nauka ramię w ramię z biznesem 
Drugiego dnia targów odbędzie się sesja specjalna: Zrównoważone zarządzanie opakowaniami – producent, konsument, edukacja, ekoprojektowanie. W dyskusji o barierach i wyzwaniach związanych z ekoprojektowaniem opakowań (głównie z tworzyw sztucznych) udział wezmą  eksperci reprezentujący wiodących producentów, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele nauki. Wysłuchamy panelistów z Akademii Górniczo - Hutniczej AGH, Centrum UNEP/GRID Warszawa – Zakładu Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska, Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOVO, Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych - Plastics Europe Polska i przedsiębiorstwa branży chemicznej – SYNTHOS S.A. Podczas sesji zostaną zaprezentowane wyniki projektu Erasmus PackAlliance oraz propozycje monitorowania GOZ wypracowane podczas przeprowadzanego projektu - otoGOZ (Gospostrateg) realizowanego przez konsorcjum: Ministerstwo Rozwoju, IGSMiE PAN, GUS, UEK. W tym wyjątkowym i ważnym spotkaniu będą mogli wziąć udział wszyscy wystawcy oraz odwiedzający Targi Packaging Innovations.Zapraszamy do udziału w prezentacjach i wykładach opartych o case studies dedykowanych osobom związanym z szeroko rozumianą branżą opakowań. Udział w wykładach jest BEZPŁATNY w ramach biletu wstępu na Targi Packaging Innovations.