2 listopada 2020

Udane targi – nowy początek dla Stowarzyszenia PrintCity
 
Targi Packaging Innovations w Warszawie były jednymi z pierwszych, które otworzyły swe drzwi. Wielu zwiedzających skorzystało z okazji, by osobiście porozmawiać z wystawcami PrintCity Alliance, którzy mogli tym samym cieszyć się dużym zainteresowaniem okazanym ich produktom i rozwiązaniom. Nawiązano wiele nowych i utrzymano starsze kontakty.
Po miesiącach lockdownu w całej Europie, warszawskie targi był pierwszym krokiem do normalności.
 

Seminarium  Opakowania Premium przyjazne dla środowiska

 
Członkowie PrintCity Alliance zaprezentowali nowe produkty i koncepcje wysokiej jakości opakowań kartonowych odpowiadające wymaganiom zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska: nadające się do recyklingu podłoża, farby i lakiery, powłoki barierowe, opakowania monomateriałowe, opakowania artykułów spożywczych, technologie produkcji LED UV i neutralne dla klimatu.  
 
Temat najwyraźniej wpisał się w aktualne trendy, tak że przestrzeń seminarium była całkowicie wypełniona słuchaczami. Po zakończeniu seminarium jeszcze bardziej pogłębione dyskusje toczyły się na naszych stoiskach.

Beata Biesiadecka z firmy Zeller+Gmelin pozytywnie podsumowuje: “Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak dużą liczbą słuchaczy podczas naszej prezentacji na Seminarium. Firma Zeller+Gmelin zaprezentowała nowe, niskomigracyjne serie farb dla technologii LED UV oraz nasze kleje do tłoczenia na zimno. Na naszym stoisku wiele osób pytało, jak drukować opakowania, które są innowacyjne, ekonomiczne i jednocześnie ekologiczne. Dużym zainteresowaniem cieszył się również nasz nowy, nadający się do nadruku UV, matowy lakier FCM do dekoracji metalowych.Wreszcie, co nie mniej ważne - to była wielka przyjemność spotkać naszych klientów i partnerów w tak "wyjątkowych i trudnych" czasach. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy.”
 
Marcin Suchocki z firmy PC Print (Kurz) dodaje: “Jak co roku Packaging Innovation jest dobrym miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń z klientami. Pomimo tych trudnych czasów spowodowanych przez koronawirusa, w tym roku targi PI były również zaskakująco wypełnione dyskusjami i spotkaniami z klientami.
W tym roku na naszym stoisku zaprezentowaliśmy szeroką gamę rozwiązań w zakresie tłoczenia na gorąco, transferu na zimno, ale także narzędzi z H&M. Zauważyliśmy również duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami, które prezentowaliśmy na seminariach organizowanych podczas targów. W tym roku rozmawialiśmy o bardzo ważnym trendzie w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obszar ten wzbudził wiele pytań po zakończeniu seminarium. Zainspirowaliśmy również rozwiązania w zakresie dekoracji opakowań kosmetycznych.
Z pozytywnym nastawieniem czekamy na targi Packaging Innovations, które są już zaplanowane na rok 2021."
Źródło: www.printcity.de/de/news-reader/items/packaging-innovations-warsaw-Sep2020-report.html