Ekologiczne opakowanie premium

Jednym z głównych tematów poruszanych przez zwiedzających było to, jak produkować opakowania przyjazne dla środowiska, zachowując jednocześnie wysokie standardy jakości i widoczności w punkcie sprzedaży.
 
Podczas seminarium członkowie PrintCity Alliance przedstawili aktualne informacje na temat postępów w zakresie poprawy wpływu przemysłu opakowaniowego na środowisko.

Do zilustrowania tych zmian ponownie wykorzystano próbki z serii Better Human. Dotyczy to opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz neutralnych dla klimatu praktyk produkcyjnych.
 
Nasze stowarzyszenie z radością powitało ponownie dużą liczbę gości na seminarium, co podkreśla znaczenie tego tematu.
 
Bariery, transfer na zimno i UV-LED

Przyszłość i zalety technologii LED UV, która została wykorzystana w nowych próbkach Better Human, była kolejnym gorącym tematem dla wielu odwiedzających.

Wzory pokazują również w imponujący sposób, jak transfer na zimno może zastąpić metalizowany karton oraz jego zalety podczas procesu obróbki (częściowa aplikacja, pre- i postprint) i integracji w projekcie.

Modne opakowanie chłodzące do lodu dla napojów wywołało wiele pytań dotyczących alternatywnych rozwiązań barierowych dla wody i tłuszczu. Nowe materiały dają możliwość wyeliminowania folii, dzięki czemu opakowanie staje się bardziej przyjazne dla środowiska. Chłodziarka zapewnia barierę dzięki inteligentnemu połączeniu tektury i lakieru wodnego.
 
Stowarzyszenie PrintCity powróci w roku 2022

"Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rosnącej liczby odwiedzających i żywego ducha panującego na polskim rynku" - podsumował Rainer Kuhn, dyrektor zarządzający PrintCity Alliance. "Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie ze wszystkimi klientami na targach Packaging Innovations w maju 2022 roku!”.Beata Biesiadecka Zoeller GmelinBeata Biesiadecka z firmy Zeller+Gmelin:

“Nasi klienci pytali o przyszłość technologii LED i jej zalety. Omówiliśmy szczegółowo nasze nowe serie farb LED, tj. Uvalux FCM U581 i Uvalux U540 - na przykład ich doskonałe zachowanie na prasie i właściwości odbarwiania.
Ponadto wielu klientów pytało o kleje Z+G do procesu transferu na zimno jako "zieloną" alternatywę dla kartonu metalizowanego.”


workShopsSeminarium na temat ekologicznych premium

Członkowie PrintCity Alliance zaprezentowali nowe produkty i koncepcje w zakresie zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań z tektury premium, opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz praktyk produkcyjnych neutralnych dla klimatu.

Członkowie współdzielonego stoiska:
PC Print / LEONHARD KURZ ( folie termotransferowe, transferowane na zimno oraz do zadruków cyfrowych, hologramy), Merck (pigmenty efektowe), WEILBURGER Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne), Zeller+Gmelin (farby i lakiery UV)
 
 
Zdjęcia & notka prasowa:
https://www.printcity.de/en/news-reader/items/packaging-innovations-warsaw-2021-report.html