Dzień OpakowańPodstawą tej decyzji było stworzenie szczególnej okazji do upowszechniania wiedzy o opakowaniach, ich roli i znaczeniu zarówno dla gospodarki jak i w życiu człowieka. Dzień opakowań ma stanowić okazję do popularyzacji problematyki szerokorozumianego opakowalnictwa, twórców opakowań, materiałów opakowaniowych oraz ich producentów. Chodzi także o popularyzację wiedzy o  opakowaniach, procesach, technologiach oraz technikach pakowania. O rozwoju funkcji opakowań, realizujących potrzebę zwiększania bezpieczeństwa pakowanych produktów, wzbogacania informacji, o tych produktach, w końcu czyniących opakowania bardziej przyjaznymi dla człowieka i środowiska.

14 lat istnienia tego święta potwierdziło słuszność decyzji Polskiej Izby Opakowań. Liczne przykłady z ubiegłych lat pokazują, że jest to dobra forma promowania zarówno swojej firmy jak i całej branży opakowań.

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations (15-16 września, EXPO XXI Warszawa) to idealne miejsce, aby wspólnie celebrować ten szczególny dzień, ponieważ jak powiedziała jedna z uczestniczek – „To jedyny dzień w roku, kiedy cała branża może się spotkać w jednym miejscu”.

Zapraszamy!

15 września, godz. 10:00 – 16:30
16 września, godz. 10:00 – 16:00