Członkowie podsumowują udział pozytywnie i na rok 2019 planują seminarium  
Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity
„Po raz pierwszy członkowie PrintCity Allianz wystawiali się wspólnie w Polsce. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z ilości, jak i jakości nawiązanych kontaktów“ pozytywnie podsumowuje Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity.
Aktywności targowe w roku 2019 powinny być poszerzone o wspólne seminarium na temat projektowania opakowań, uszlachetniania i produkcji. Tym samym seria cieszących się sukcesem seminariów będzie kontynuowana również poza obszarem niemieckojęzycznym. „Ogromne podziękowania dla wystawców za organizację tak profesjonalnej platformy dla polskiego rynku!“Na wspólnym stoisku wystawiali się

Graficus / Epple Druckfarben (offsetowe farby i lakiery), IST Metz (systemy utwardzania UV), PC Print / LEONHARD KURZ (folie do tłoczenia na gorąco i na zimno, hologramy), Metsä Board (tektura opakowaniowa), Merck (pigmenty efektowe), WEILBURGER Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne).

Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG (Foto)
„Zaobserwowaliśmy w Warszawie rosnącą świadomość naszych ekologicznych farb. Odbyliśmy intensywne dyskusje z potencjalnymi klientami, którzy poszukują przyszłościowych zrównoważonych rozwiązań. Fachowcy pytali szczególnie o innowacyjne koncepcje opakowań z farbami BoFood® Farby organiczne, które nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nasze podsumowanie: klienci życzą sobie w tym temacie wysokiej jakości doradztwa.“ - Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG

Metsä Board przedstawiła innowacyjną tekturę z ekobarierą podczas warszawskich targów Packaging Innovations 2018
Metsa Board (logo)
Na targach Packaging Innovations w Warszawie, Metsä Board przedstawiła swoją ofertę tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, w tym najnowszy produkt – innowacyjną tekturę z ekobarierą.

MetsäBoard Pro FSB EB1 ze specjalną warstwą barierową jest produkowana z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna i została opracowana specjalnie dla gastronomii. Metsä Board przetarła szlak w dziedzinie obniżania wagi tektur premium, uzyskując znakomitą wytrzymałość i drukowność przy niskich gramaturach. Pomimo lekkości, wytrzymałość i powtarzalna jakość tych tektur gwarantuje niezawodny przebieg wszystkich procesów produkcyjnych.


O PrintCity-Allianz
Print CIty Alliance (logo)
PrintCity jest renomowanym strategicznym aliansem, który poprzez łączenie kompetencji obejmuje swoim działaniem cały łańcuch wartości w branży drukarskiej i opakowań. PrintCity promuje i wspiera wartość druku i opakowań.

  • Osiągamy korzyści dla klienta koncentrując wiodące na świecie know-how w ramach naszej sieci i wspólnie je wykorzystując.
  • Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem poprzez seminaria, targi i wystawy, studia nad projektami, publikacje oraz media elektroniczne.
  • Maksymalizujemy efekty synergii w celu efektywnego i ekonomicznego wzrostu naszej branży.


Źródło
: http://www.printcity.de/de/news-reader/items/printcity-polen-erfolg.html